Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vastab tõele, et lepitusmenetlus tuleb läbi viia 60 päeva jooksul avalduse esitamisest arvates?28.08.2017

Tere,

kohtule sai esitatud avaldus lepitusmenetluse algatamiseks. Avaldus võeti menetlusse ning sellest on möödas juba peaaegu 3 kuud. Kas vastab tõele, et lepitusmenetlus tuleb läbi viia 60 päeva jooksul avalduse esitamisest arvates? Kui see vastab tõele ja kohus ei ole ettenähtud aja jooksul asja lahendanud, siis mida selle olukorraga peale hakata?

Tänud ette vastamast!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tõepoolest TsMS § 563 lõige 9 sätestab, et kohus viib lepitusmenetluse läbi 60 päeva jooksul avalduse esitamisest alates. Siiski võib ette tulla teatud takistusi, mis kohtumenetlust pikendavad, näiteks kohtuniku suvepuhkus. Pöörduge kohtu poole ja paluge infot menetluse seisu kohta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand