Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas arvutatakse alimentide summat?07.10.2011

Tere,

Tekkis huvi, et kuidas arvutatakse täpselt alimente. Kuupalk on umbes 1700 eurot kuus.
Kui palju peaks isa maksma oma esimesele lapsele, kes on nelja aastane ja elab põhiliselt koos emaga?
Isal on uus perekond ja siia perre kuulub ka väike beebi (kas seda võetakse kuidagi arvutamises arvesse)?

Ette tänades

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Elatisraha suuruse arvutamisel võetakse arvesse lapsele tehtavad kulutused. Reeglina peaksid vanemad kandma sellised kulud pooleks. PKS § 101 lg 1 kohaselt on igakuise elatise miinimumiks ühele lapsele ühes kuus 139,01 eurot.