Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lastekaitsel on õigus lapsed ära võtta, kui jäin joobes juhtimisega vahele, lapsed autos?03.10.2017

Jäin joobes juhtimisega vahele, lapsed autos. Kas lastekaitsel on õigus lapsed ära võtta? Joove ei olnud kriminaalne, aga autos oli 3 alaealist last. Mis on karmim stsenaarium mis mind ees võib oodata?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie küsimusele on väga keeruline vastata, teadmata kõiki asjaolusid. Kui kirjeldatud liiklusrikkumine on Teie nö ainuke „rikkumine“ ja varasemalt ei ole Teie käitumine lastekaitseametnike tähelepanu äratanud, ei pruugi vast lastekaitse väga tõsiseid samme ette võtta, samas tähelepanuta see kindlasti ei jää. Kuid nagu märkisin, on lastekaitsetöötaja seisukohta ja tegevust keeruline ette ennustada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand