Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saab olla, et poolteist aastat pärast lahutust avastasin, et kinnisvara on mehe nimel, eeldasin, et vara ühine?03.10.2017

Poolteist aastat pärast abielulahutust avastasin, et endine ühisvara (kinnisvara) on vormistatud eksabikaasa nimele. Vara jagamise lepingule ma alla kirjutanud ei ole. Kuidas see automaatselt nii sai minna? Abielu kestis 30 aastat. Plaan ja loogika oli vara jagada võrdselt. Mida edasi teha?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui ühisvara on kinnistusregistri andmete kohaselt kantud vaid ühe abikaasa nimele, ei tähenda see seda, et see kuulubki vaid sellele abikaasale. Kui varaese kuulub seaduse alusel abikaasade ühisvara hulka, ei oma registrikanne tegelikult tähendust. Samuti ei ole endisel abikaasal võimalik jagada ühisvara Teie teadmata. Kui peale abielu lahutamist jäi ühisvara jagamata, soovita seda esimesel võimalusel siiski teha.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand