Perekonnaõigus

Küsimus: Kas peab paika, et elatisrahad on 25% palgast?04.10.2017

Tere. Lapse isaga läksime lahku ja ta ei ole nõus rohkem maksma elatisrahasid kui 230€. Ise teenib kuus 3500€. Kas peab paika, et elatisrahad on 25% palgast? Kuidas käituda? Laps käib 3 trennis, pluss jooksvad kulud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatisraha suurus oleneb lapse vajadustest, kuid ei tohiks olla väiksem kui pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära (2017. aastal on elatise miinimummäär 235 eurot). Lahus elava vanema poolt makstava elatise suuruse leidmiseks tuleks kokku liita lapse igakuised ülalpidamiskulud ja jagada need pooleks – pool tuleb elatisena maksta lapsest lahus elaval vanemal ja pool jääb vahetult last kasvatava vanema kanda. Elatist ei määrata kindlasti protsendina lahus elava vanema palgast.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand