Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on õigus saada riigilt elatisabi 95 euro ulatuses, kui isa maksab 235 asemel 140 eurot?26.10.2017

Tere!
Lapsele on kohtu kaudu lapse isalt välja mõistetud elatis 235 eurot kuus. Lapse isa maksab ainult 140 eurot kuus. Kuidas saada temalt kätte ülejäänud summa? Kas minul on õigus saada riigilt elatisabi ülejäänud 95 euro ulatuses? Tänan!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kahjuks pole Te täpsustanud, kas elatisraha kättesaamiseks on algatatud täitemenetlus. Täitemenetlusaegse elatisabi saamiseks on eeldus, et täitemenetlus on kestnud 4 täiskuud. Elatisabi saamiseks tuleb teha taotlus kohtutäiturile.

Elatisabi makstakse siis, kui igakuiselt laekub väiksem summa kui 100 eurot. Kui igakuiselt laekub 140 eurot, nagu Teie kirjeldasite, siis elatisabi ei maksta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand