Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui erinevalt meievahelisest jutust jäi neiu üheöö suhtest rasedaks?10.11.2017

Tere!
Üheöö suhte tagajärjel väidetavalt jäi neiu rasedaks. Enne vahekorda astumist sai räägitud kaitsevahenditest. Neiu ütles, et ta on pillide peal. Küll aga hiljem selgus, et alustas alles samal päeval pillide võtmist, millal vahekord juhtus. Vastuseks tuli temalt "Ma ju ei teadnud, et see kohe mõjuma ei hakka, anna andeks!". Hiljem väitis, et on võtnud pille 3 aastat juba. Tal endal on ees kaks last juba ja minu teada need mõlemad ka eri meestega. Mina ei taha last ja seda olen ma ka öelnud. Olen üritanud selgitada, et see ei ole õige tegu. Kuid väidetavalt teeb see teda õnnelikuks. Millised õigused ja võimalused minul on? Mingit tõestusmaterjale ta samuti minule edastanud pole. Neiu räägib kahtlast juttu. Olen konsulteerinud sõprade ja sõbrannadega, kes on samuti väitnud, et asi on kahtlane. Enamik suhtlusest on jäädvustatud.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui naisterahvas on rasestunud, ei ole Teil võimalik nõuda temalt raseduse katkestamist. Kui laps sünnib ja Te ei ole nõus vabatahtlikult lapse isadust omaks võtma, on lapse emal õigus nõuda isaduse tuvastamist kohtu kaudu. Mõistan, et naisterahva käitumine on Teie suhtes ebaõiglane, kuid seaduse mõtteks on kaitsta last, olenemata sellest, kas laps sündis mõlema vanema soovil või mitte.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand