Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kohtu kaudu oleks mul võimalik isalt elatusraha saada?07.10.2011

Tere, sooviksin teada kas mul oleks võimalus saada kohtu kaudu lapse isalt 250 eurot kuus, kui lapse isa keskmine sissetulek kuus on umbes 1500 eurot. Laps on 5 kuune. Ja ise saan miinimum vanemahüvitist. Lapse elamiskoha eest ei maksa ta ise midagi. Lõpetasin ise alles kevadel kooli ja hetkel tööleminemis võimalus puudub.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Elatise suuruse arvutamisel hinnatakse lapsele tehtavaid kulutusi aga ka kohustatud vanema sissetulekuid. Reeglina kannavad mõlemad vanemad lapsele tehtavad kulutused võrdselt. Seega, kas teie puhul on lapsele makstava elatise suuruseks 250 eurot, tuleneb otseselt lapsega seotud kuludest. Minimaalne elatis, mida lahuselav maksma peab, on 139,01 eurot. Kui elatise nõue on suurem sellest summast, peab kohtule dokumentaalselt tõendama lapsele tehtavaid kulutusi.