Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatisraha on väiksem kui vanem saab riigi toetust?16.11.2017

Tere,
Olen kuulnud, et uue seaduse järgi arvestatakse miinimum elatisrahast (235.- laps) riigitoetused maha. Ehk siis, kui last kasvatav üksikvanem saab nt. kahe lapse pealt 100 eurot riigitoetust, siis elatisraha kahe lapse kohta on 470-50=420.- Kas vastab tõele?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Riigikohus on avaldanud arvamust, et elatise vähendamiseks alla miinimumi võib riiklike peretoetuste maksmine olla mõjuv põhjus koostoimes muude asjaoludega, nt vanemate halva varalise seisundiga või kui pool on tõendanud, et laste vajadused on miinimummäärast väiksemad. Seega olenevalt konkreetsetest asjaoludest, võib olla põhjendatud peretoetuse maksmise arvelt elatise vähendamine alla kehtiva miinimummäära.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand