Perekonnaõigus

Küsimus: Kas hooldusõiguseta lapse isa võib teha päringuid lapse perearstile, lapse lasteaeda, kooli?20.11.2017

Tere!
Lapse isalt on hooldusõigus täielikult ära võetud. Mis õigused kehtivad lapse isale lisaks suhtlusõigusele, kuigi ta suhtlusõigust ei ole kasutanud? Isa ei suhtle lapsega. Kas lapse isa võib teha päringuid lapse perearstile (ilma vajaduseta), lapse lasteaeda, kooli? Kas kool võib anda lapse kohta infot ilma hooldusõigusliku vanema loata? Kas kool peab teavitama hooldusõiguslikku vanemat, et teine vanem, kel puudub hooldusõigus, on käinud koolis lapse kohta infot küsimas?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Infole, mis puudutab lapse käekäiku koolis/lasteaias ja terviseandmeid, peaks olema ligipääs mõlemal vanemal, olenemata hooldusõiguse kuuluvusest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand