Perekonnaõigus

Küsimus: Mida peaksin ette võtma, kui isa vanglast vabanedes hakkab oma sissetulekut varjama ja ei maksa elatist?30.11.2017

Tere
Lapse isa viibib hetkel kinnipidamisasutuses ja võib vabaneda aasta algul. Lapse ees tal võlg juba umbes 8000 eurot. Vahepeal kannab kohtutäitur raha kui isa vanglaarvele raha kantakse. Oleme lapse isaga telefoni teel suhelnud ja viimane kõne lõppes sellega et ärgu mina mingit rahalist abi temalt oodaku vabanedes. Soovikski teada, kui tõesti hakkab oma rahalist sissetulekut varjama, mida peaksin edasi tegema?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Nagu ma mõistan, olete juba algatanud lapse isa suhtes täitemenetluse elatisraha kättesaamiseks. Kui lapse isa vabaneb kinnipidamisasutusest, kuid ta jätkuvalt ei täida lapse suhtes ülalpidamiskohustust, tuleb täitemenetlusega jätkata. Arutage kohtutäituriga erinevaid võimalusi, mida elatisvõlgnevuse kättesaamiseks rakendada. Teatud asjaoludel võib kaaluda ka lapse isa suhtes kriminaalmenetluse alustamist elatise maksmisest kõrvalehoidmise tõttu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand