Perekonnaõigus

Küsimus: Kas töövõimetust arvesse võttes väheneb elatise miinimum ja mis võib olla keskmine elatise summa sellisel asjaolul?14.12.2017

Tere
Elatise miinimum on 235 eurot. Minule on määratud töövõimetus 40%, kas töövõimetust arvesse võttes väheneb elatise miinimum ja mis võib olla keskmine elatise summa sellisel asjaolul?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Töövõimetus võib anda aluse elatise vähendamiseks alla miinimummäära, kuid see eeldab ka seda, et töövõimetus mõjutab reaalselt Teie võimet teenida sissetulekut. Elatise summa kindlaksmääramisel võetakse arvesse paljusid asjaolusid, võimalikku vähendatud elatise summat öelda ei ole küll võimalik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand