Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abielu ajal soetatud lemmikloomad on tõlgendatavad kui ühisvara või mitte?14.12.2017

Tere!
Kas abielu ajal soetatud lemmikloomad on, tulenevalt perekonnaseadusest, tõlgendatavad kui ühisvara või mitte?
Kui mitte, siis missugusele jurisdiktsioonile nad alluvad abielu lahutades? Kas omab siinkohal rolli, kes on kantud nende omanikuna registrisse?
Tänan tähelepanu eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Seaduse järgi käsitletakse looma kui asja ja abielu ajal soetatud asjad (nii kinnisasjad kui ka vallasasjad) kuuluvad varaühisuse režiimi korral ühisvara hulka. Seega on ka abielu ajal soetatud lemmikloom abikaasade ühisvara.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand