Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas tegutseda, kui sooviks taotleda isalt miinimumilt suuremat elatisraha?18.12.2017

Tere,
Kuidas peab toimima, et elatisraha saada?
Kasvatan üksi alaealist last. Millised dokumendid ja kus tuleb täita?
1. kui taotleda riiklikult ettenähtud raha (oli vist 230€)
2. milline on tegutsemine juhul, kui väljaminekud on suuremad ning sooviks taotleda isalt suuremat elatisraha (millised dokumendid täita, kus jne. NB! kunagi öeldi, et sel juhul on vajalik koguda 1 aasta tšekke - väljaminekute, kulude tõestamiseks. Olen seda teinud).

Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise taotlemiseks tuleb esitada kohtule hagiavaldus, hagiavalduse näidise leiate järgmiselt veebiaadressilt: http://www.kohus.ee/et/hagiavaldus-lapsele-elatise-valjamoistmiseks

Kui taotlete elatise väljamõistmist kehtivas miinimummääras, ei tule hagile lisada tõendeid lapse ülalpidamiskulude kohta. Kui nõuate elatise väljamõistmist miinimumist suuremas summas, tuleb lapse igakuiste ülalpidamiskulude suurust tõendada erinevate kuludokumentidega (tšekid, arved, maksekorraldused). Mida pikema perioodi jooksul saate kulude suurust tõendada, seda parem.

Riigilõivu elatise hagilt tasuda ei tule, hagi tuleb esitada lapse elukohajärgsesse kohtusse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand