Perekonnaõigus

Küsimus: Kas välismaale kolimisel peab olema nõusolek emalt, kelle kasvatusõigus on ära võetud? 07.10.2011

Mi olen abielus mehega, kellel on teise naisega laps. Sellel naisel on kasvatusõigus kohtu korras ära võetud ja laps on juba 3.6 aastad minu hoole all, kuna mees töötab Soomes. Nüüd on meil plaanis perega ka sinna elama minna. Kas me peame eksnaise käest luba küsima või mitte? Ja millises vormis peab luba olema, et teises riigis mina saaks ise selle lapse asjad korda aetud?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere
Kui ühelt vanemalt on hooldusõigus lapse suhtes ära võetud, võib lapsega seotud küsimusi otsustada ainuisikuliselt see vanem, kellele kuulub ainuhooldusõigus. Ainuhooldusõigust omav vanem ei pea küsima vanema käest, kellelt on hooldusõigus ära võetud, nõusolekut, kui ta soovib lapsega elukohta vahetada.