Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan muuta lapse perekonnanime, kuna ta ei suhtle isaga ja ei saa isa (võõr)keelest ka aru?12.01.2018

Tere
Tahan lapse perekonnanime ära muuta, laps ei suhtle oma isaga kuna isa ei räägi eesti keelt. Kas on mingisuguseid võimalusi mul selleks või pean tõesti ootama kui laps saab üle 10-aastaseks, et ise öelda, et soovin teist nime. Hetkel nimeks nigeeria nimi.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teil on lapse isaga ühine hooldusõigus, on nime muutmiseks vajalik lapse isa nõusolek. Kui nõusolekut pole võimalik saada, saate pöörduda nime muutmise küsimuses otsustusõiguse saamiseks kohtu poole. Kui kohus Teie avalduse rahuldab, on Teil õigus muuta lapse nime isa nõusolekuta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand