Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas vastata kohtule, kui isa on elatist võlga ja nüüd soovib seda kohtu kaudu vähendada?18.01.2018

Tere! 2011 määrati elatis summas 70 eurot ja isa maksis ilusti kuni 2016 aprillini. Tegin 2016 nov elatise suurendamise taotluse ja seda hakkas ta maksma 2016 detsembrist kuni 2017 aprillini ja senimaani pole elatist ma saanud. Andsin ka need maksmata kuud juba kohtutäiturile. Nüüd tuli mulle eelmisel nädalal kohtumäärus elatise vähendamiseks, mille isa oli esitanud. Tema summa mida tahab tasuda on 100 eurot ja taotluses pole põhjendust miks nii soovib. Pole ka kohtutäiturilt tänaseni isa tasumata summat saanud. Palun aidake, mida peaksin kohtule tagasi vastama? Pole ju alust seda menetlusse üldse võtta? Pean kohtule oma põhjenduse saatma?
Vastust ootama jäädes!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise vähendamist on võimalik taotleda alates hagi esitamisest, seega juba tekkinud elatisvõlgnevus tuleb lapse isal igal juhul tasuda. Seda kohus ei vähenda ega kustuta.

Kui elatise vähendamine ei ole põhjendatud, andke sellest kohtule omapoolse kirjaliku seisukohaga teada ja esitage omapoolsed vastuväited.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand