Perekonnaõigus

Küsimus: Kui palju üldse saab maksimaalselt kohus elatisraha välja nõuda abirahast elavalt isikult?18.01.2018

Tere

Minu lähisugulane on kuulutatud töövõimetuks. Iga kuu saab ta 265 eurot sotsiaalraha ja ca 50 eurot eripensioni. Siiani on ta lapsele iga kuu maksnud 50 eurot. Nüüd aga andis eksnaine asja kohtusse ja nõuab 295 eurot iga kuu. Kui palju üldse saab maksimaalselt kohus elatisraha välja nõuda abirahast elavalt isikult, kellel igakuiselt on maksekohustused elektri ja muu sellise ees, lisaks on vaja süüa ja soetada muud eluks vajalikku? Kuna ta töövõimetu juba üle 10 aasta pole olnud tal võimalus ka tööl käia, et lisaraha teenida.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise suurus oleneb lapse vajadustest, seega elatise ülempiiri kui sellist määratud ei ole, kuid elatise suuruse kindlaksmääramisel mängib siiski rolli ka vanemate majanduslik olukord. Teie poolt kirjeldatud olukorras ei pea ma esmapilgul tõenäoliseks, et elatis mõistetakse välja miinumummäärast suuremas summas, põhjendatud võib olla kehtivast miinimumist just väiksem elatis.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand