Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma ei saa lapse nime muuta ilma ema isa nõusolekuta, kuna ta lapse vastu huvi ei tunne?23.01.2018

Tere.
Mul on osaline ainuhooldusõigus. Lapse isa kohtu kaudu välja nõutud elatist ei maksa, kohtutäitur peale pandud. Lapse vastu huvi ei tunne.
Kas ma ei saa lapse nime muuta ilma tema isa nõusolekuta?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kahjuks Te ei täpsusta, mis osas on Teile lapse hooldusõigus üle antud. Kui Teile kuulub hooldusõigus lapse viibimiskoha osas, on Teil muus osas lapse isaga ühine hooldusõigus ja lapse nime muutmiseks on vajalik lapse isa nõusolek. Kui lapse isa nõusolekut ei anna, on võimalik taotleda kohtult otsustusõigust lapse nime muutmiseks – kui kohus peab seda põhjendatuks ja annab Teile vastava õiguse, on Teil võimalik lapse nime muuta ainuisikuliselt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand