Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas ametlikult omavahel kokku leppida väiksem elatisraha?24.01.2018

Tere! Olen toimetulekutoetust saav üksikema. Lapse isa on seni maksnud elatist riikliku miinimumsumma ulatuses, kuid enam see võimalik ei ole. Soovime kinnitada väiksema summa kas notariaalselt või kohtulikult, kuna sellest (vahest ametliku ja reaalse elatise vahel) sõltub otseselt toetuse suurus ja toimetulek. Kumba varianti eelistada - eeldusel, et oleme omavahel kokkuleppele jõudnud? Millised on kulutused kummagi variandi puhul? Kust alustada, kuhu pöörduda? Tänan ette!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui olete lapse isaga kokkuleppele jõudnud, puudub alus kohtusse pöördumiseks. Seega pöörduge elatise maksmise kokkuleppe vormistamiseks notaribüroo poole. Notari tasu suurus oleneb elatise summast, täpsemat informatsiooni saab anda Teile notar vastavalt sõlmitava lepingu sisule.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand