Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas veenduda, et võin lapsega ilma isa nõusolekuta reisile minna?24.01.2018

Laps on sünnist saati minu nimel olnud. Aga 2017a võttis lapse isa lapse omaks. Lapsele jäi ikka minu perekonnanimi. Sünnitunnistuse muutmisel tegin risti hooldusõigusele. Lapse isa siis lapse sünnitunnistust ei saanud. Kas ma saan lapsega reisile minna välismaale, ilma lapse isa nõusolekuta? Laps on 10a ja tal on juba pass olemas.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühise hooldusõiguse korral ei ole vanemal õigust asuda lapsega püsivalt välismaale elama, kui teine vanem selleks nõusolekut ei anna, kuid lühiajaline puhkusereis otseselt teise vanema nõusolekut ei vaja. Kindlasti tuleks lapsega reisival vanemal anda teisele vanemale infot reisi sihtkoha ja kestvuse kohta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand