Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma pean küsima eestkostjalt luba, et külastada oma lapselast asenduskodus?26.01.2018

Tere, Olen vanaisa. Mu lapselaps elab asenduskodus. Tahan käia teda seal külastamas, kuid lapse eestkostja (omavalitsus) soovib, et ma kirjutaksin avalduse lapse külastamiseks. Kas neil on selleks õigus? Kas ma pean küsima eestkostjalt luba, et külastada oma lapselast asenduskodus?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Eestkostja on lapse seaduslik esindaja ja seaduslikul esindajal (nagu hooldusõigusega vanemalgi) on iseenesest õigus määrata lapse suhtlusringkond. Seega oleks korrektne enne lapselapse külastamist kooskõlastada külastus lapse eestkostjaga.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand