Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas käituda hüvitisega, et seda hiljem ka lahusvara hüvitisena käsitletaks?29.01.2018

Tere,
Kui soovin oma lahusvara müügist saadud hüvitise, mis algselt kanti minu Swedbank'i pangakontole, Hoiu-laenuühistusse tähtajalisele hoiusele panna, kas siis võib abielu lahutusel probleeme tekkida? Notar hoiatas, et rahana ei teki probleemi, aga kui juba ostan selle raha eest näiteks kinnisvara, et siis on juba raske tõestada, et pole ühisvara. Kas raha Hoiu-laenuühistu hoiuarvele pannes, kui olen selle liige, võib samuti edaspidi olla raske tõestada, et see ikka lahusvara hüvitis?

Tänan ette,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kõige läbipaistvam variant on tõepoolest see, kui raha säilib Teie pangakontol. Raha hoiuarvele pannes võib olla mõnevõrra keerulisem tõendada selle kuulumist Teie lahusvara hulka, kuid võimatuks ma seda ei pea.

Kui abielulised suhted on lõppenud, kuid Te ei soovi abielu lahutada, võiks kaaluda ka abieluvara lepingu sõlmimist, millega lõpetate varaühisuse varasuhte ja määrate varasuhtes varalahususe.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand