Perekonnaõigus

Küsimus: Kas Soomes elav mees peab Eesti kohtu poolt määratud elatisraha maksma?05.02.2018

Tere
Kas mehel on õigus esitada mulle tingimusi, raha ta lapsele ei kanna kuigi on eesti kohus välja mõistnud. Ta ütleb, et mina ei täida neid tingimusi.
Palun ootan Teie peatset vastust

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elatis on kohtu kaudu välja mõistetud, tuleb elatist vastavalt sellele maksta. Kehtiva kohtuotsuse tühistab vaid uus kohtuotsus. Kui lapse isa vabatahtlikult elatist ei maksa, on võimalik täitemenetluse algatamiseks kohtutäituri poole pöörduda. Kui lapse isa elab alaliselt Soomes, pöörduge täietemenetluse algatamise küsimusega Justiitsministeeriumisse ja Teid abistatakse vajadusel vastavate dokumentide ettevalmistamisel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand