Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas lahutada, kui elame eraldi, aga naine ei reageeri minu lahutuse jutule?06.02.2018

Tere! Tahan naiselt abielulahutust aga ta ei vasta ja teeb seda kindlasti meelega, ta kolis minu juurest ära 2017 jaanuaris, meil on 2 last - tütar 14 ja poeg 12. Poeg elab minuga ja tütar emaga, ühist vara meil pole. Mul on sõiduauto mida ma kindlasti ei jaga, kui naine ära kolis ja mina parasjagu tööl olin, käis oma sõpradega ja tegi korteri tühjaks, võeti kaasa mööbli, teleri, mängukonsooli jne, mida pean tegema, et saaks vaid lahutatud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teil ei õnnestu saada abikaasaga kokkuleppele abielu lahutamise osas, saab abielu lahutada kohtus. Selleks tuleb kohtule esitada vastav hagiavaldus ja tasuda riigilõigu 100 eurot.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand