Perekonnaõigus

Küsimus: Kas 20-aastasele peab elatist maksma, kuigi tal on keskkool läbi?06.02.2018

Tere. Situatsioon järgmine: Jätkasin elatise maksmist oma tütrele ka pärast tema täisealiseks saamist, kuna tal oli toona keskkool pooleli. Täna ta aga väidab, et läks Inglismaale kõrgkooli õppima ning nõuab kohtutäituri kaudu jätkuvalt elatist. Ise ta 20-aastane ja täiesti töövõimeline. Kohtuotsuses on kirjas, et kompromissi kohaselt tasun ma tütrele kuni tema õpingute lõppemiseni kesk- või kõrgkoolis või kutseõppe tasemeõppes, kuid mitte kauem kui hageja 21-aastaseks saamiseni.
Ehk siis kesk- või kõrgkoolis, mitte kesk- ja kõrgkoolis.
Keskkooli lõpuni on mul kõik ilusasti makstud. Kas tegemist on seadusevastase väljapressimisega?

Lugupidamisega,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Perekonnaseaduse kohaselt on täisealisel lapsel õigus saada vanematelt ülalpidamist muuhulgas kõrghariduse omandamise ajal, kuid mitte kauem, kui 21-aastaseks saamiseni. Sellest lähtuvalt on Teie tütrel õigus nõuda Teilt elatist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand