Perekonnaõigus

Küsimus: Kas peretoetus (55 eurot) mõjutab elatise summa suurust?08.02.2018

Sooviks teada , kas peretoetus (55 eurot) tuleb elatise maksmisel ka arvesse. St. Et miinimumelatisest 250 lahutada 27.50 ja siis saadav summa ongi elatis, mis isa peaks maksma. Ise arvan, et miinimum elatis ongi 250 eurot kuus.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Riigikohus on leidnud, et iseenesest ei ole välistatud elatise suuruse määramisel arvesse võtta ka seda, kui elatist taotleva lapse vajadused on tegelikult kaetud nt riiklike toetustega.

Alates jaanuarist 2018 on ühele lapsele makstava peretoetuse suuruseks 55 eurot kuus. See tähendab, et ühe vanema osa ülalpidamise andmisel võiks ideeliselt väheneda peretoetuse tõttu 27,5 euro võrra, kuid kindlasti tuleb arvesse võtta kõiki asjas tähtsust omavaid asjaolusid.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand