Perekonnaõigus

Küsimus: Kas gümnaasiumiharidust omandava lapse vanemal on õigus nõuda teiselt vanemalt kuluaruannet kuhu ta elatisraha kulutab?12.02.2018

Tere!
Kas 18-aastase gümnaasiumiharidust omandava lapse vanemal on õigus nõuda nn kuluaruannet lapsele tehtud kulutuste kohta vanemalt, kelle juures laps elab? Ja kas alates 18-eluaastast võib kanda õppiva lapse toetuse otse lapse kontole ilma vanematevahelise kokkuleppeta ja hoolimata reaalsetest kuludest?

Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Seadus ei pane elatist saavale isikule (või teda kasvatavale isikule) kohustust esitada oma ülalpidamiskulutuste kohta otseselt tõendeid. Oma vajaduste suurust tuleb tõendada vaid kohtumenetluses, kui alaealise lapse kulud on suuremad miinimumpalgast või tegemist on täisealise isiku elatisvaidlusega.

Kui laps saab täisealiseks, võib vanem maksta elatist otse lapsele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand