Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas korraldada 5-kuuse lapse suhtlust isaga nii, et lapsel oleks hea ja turvaline olla?12.02.2018

Tere,
Laps on 5-kuune ja isa nõuab, et viiksin lapse tema juurde. Miks ei või lapse isa last külastada tema kodus? Keeldus!
Alguses käis lapse juures iga nädalalõpp mõned tunnid. Siis hakkas korduvalt saabuma alkoholijoobes. Palusin tal mitte tulla kui on napsutanud.
Kuidas üldse korraldada nii väikese lapse suhtekorraldus isaga nii, et lapsel oleks hea ja turvaline olla?
Ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Suhtlemiskorra kindlaksmääramisel tuleb alati lähtuda lapse huvidest. Lapsele peaks kindlasti olema tagatud võimalus isaga suhelda, kuid selgelt ei saa kohtumine toimuda siis, kui isa on alkoholijoobes. Kuna laps on nii väike, peaksid kohtumised toimuma lühikese aja kaupa, kuid võimalikult sagedasti. Mida suuremaks laps kasvab, seda pikemaks lähevad koosviibimised, kuid samas võivad need aset leida harvemini.

Kui praeguses vanuses on lapse jaoks mugavam kohtuda Teie elukohas, võiksitegi alustada sellest ja lapse kasvades võimaldama isale lapsega aega veeta ka kahekesi. Konkreetset suhtlemiskorda kui sellist on keeruline välja tuua, kõik oleneb ikkagi lapsest ja vanemate soovidest/võimalustest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand