Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatist saab nõuda tagantjärgi ka selle aja eest, mis veel koos elati?12.02.2018

§ 108. järgi määratakse tagasiulatuv ülalpidamine enne elatishagi kuni üks aasta. Kui enne elatis hagi elas laps ainult 4 kuud selle vanemaga novembrist veebruarini ja elatishagi anti sisse veebruaris, kas tagasiulatuvat ülalpidamist saab nõuda novembrist augustini, kus menetluses olev periood jääb ka tagasiulatuva nõudmise sisse?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elatishagi anti sisse veebruaris, on võimalik tagasiulatuv nõue esitada kuni üks aasta enne hagi sisseandmist ehk eelmise aasta veebruarist kuni käesoleva veebruarini. Tagasiulatuva nõude aluseks on asjaolu, et vanema ei täitnud lapse suhtes ülalpidamiskohustust – selline olukord võib tekkida ka olukorras, kus vanemad elavad koos.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand