Perekonnaõigus

Küsimus: Kui laps õpib teises linnas ja koolis, kas elatisraha peab tasuma ikka emale või võib ka otse lapsele?13.02.2018

Tere! Oleme lapse isaga lahus, laps on 16-aastane ja õpib teises linnas kutsehariduskoolis. Ise olen töövõimetusel, isa käib tööl. Küsimus on selles, kui laps õpib teises linnas ja koolis, kas siis emale peab isa elatisraha tasuma? Või tasub isa kõik lapsele?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laps on alaealine, peaks elatisraha tasuma teisele vanemale, kes katab lapse ülalpidamiskulusid. Kui vanemad sõlmivad vastava kokkuleppe, võib elatisraha tasuda ka otse lapsele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand