Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean isa hooldekodu arveid tasuma hakkama, kuigi ta ei ole mind kasvatanud ega minust hoolinud?14.02.2018

Tere
Isa ei ole mind kasvatanud. Kui ta läheb hooldekodusse, kas ma pean siis hakkama maksma kui ta pole mu vastu huvi tundnud ega midagi. Kas on mingit seadust või mida ma teha saaksin? Kui ma ei teagi teda, kuidas ma käituma peaksin.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohus võib täisealise lapse oma vanema ülalpidamiskohustuse täitmisest vabastada või ülalpidamiskohustust piirata, kui selleks on mõjuv põhjus. Mõjuvaks põhjuseks võib muuhulgas olla see, kui vanem on kunagi lapse suhtes jämedalt ülalpidamiskohustust rikkunud või vanema abivajadus on tekkinud tema enda ebamõistliku käitumise tagajärjel.

Kui Teie isa peaks kunagi esitama Teie vastu ülalpidamisnõude, on Teil õigus esitada oma vastuväited ja paluda tuvastada, et Teil puudub oma isa suhtes ülalpidamiskohustus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand