Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse emaks saab minu tütar või mina, kuna olen tema eestkostja?21.02.2018

Tere! Minu tütar, kelle eeskostja olen mina, on rase, kuidas pean edasi toimima kui see laps sünnib. Kas ma saan ta endale jätta? Kas ta emaks jääb ikka minu tütar, sest isa on teadmata. Keegi ei tunnista, et on teda vägistanud, sest ise on ta mul vaimse puudega ja ei kõnele.
Äkki on arusaadav mida tahan teada
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laps sünnib, märgitakse tema sünnitunnistusele emana igal juhul lapse bioloogiline ema ehk Teie tütar. Kui Teie tütar ei ole võimeline oma puude tõttu ise lapse eest hoolitsema, oleks vajalik tema hooldusõigus peatada ja määrata lapsele eestkostja, kelleks võiksite võimalusel olla Teie. Palun pöörduge oma murega elukohajärgse sotsiaaltöötaja poole, kes oskab Teid nõustada ja abiks olla vajalike toimingute teostamisel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand