Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on seadusega kooskõlas, et ema jätab lapse enda abikaasa hoolde (kes ei ole lapse isa)?28.02.2018

Tere,
Endine elukaslane, kellega meil on ühine laps, töötab kuude viisi välisriigis kodust eemal. Kas on seadusega kooskõlas, et ema jätab lapse enda abikaasa hoolde?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui üks vanematest ei saa parasjagu lapse eest hoolitseda, peaks ta esmajärjekorras pakkuma seda võimalust alati teisele vanemale. Seejuures peab kolmas isik alati lapse vanemale üle andma, olenemata kokkuleppest, mis tal oli lapse teise vanemaga. Eeltoodu kehtib siis olukorras, kus vanematel ei ole kohtu poolt kindlaks määratud suhtlemiskorda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand