Perekonnaõigus

Küsimus: Kui meievahelisel kokkuleppel maksab isa vähem kui kohus määranud, kas siis tagantjärgi saan veel täissummat nõuda?28.02.2018

Tere
Kui kohus on määranud lastele elatise summaks 500€ ning pole maksta laste isal sellist summat, tegime kokkuleppe, et maksab iga kuu 350€. Kui jätab maksmise ära, siis on mul õigus pöörduda kohtutäituri poole ning kas ma saan tagant järgi nende kuude eest 150€, mis tal maksmata on jäänud. Või ei saa ja saan riigi poolt ainult 200€ kahe lapse pealt.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatisraha tuleb maksta vastavalt kohtuotsusele ja kui elatise maksmiseks kohustatud vanem seda ei tee, on teisel vanemal üldjuhul õigus nõuda tagantjärele ka vähem makstud summad.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand