Perekonnaõigus

Küsimus: Kui luban emal olla lapsega koos ka nädala sees terve nädala, kas siis emal on õigus elatisest maha 1 nädala elatisraha?28.02.2018

Tere!
Sain kohtus võidu, et 6-aastane laps elab alaliselt minuga, kuna ema elab teises linnas. Saime lapse emaga kokkuleppele, et maksab elatisraha 250 eurot kuus. Vastavalt suhtluskorrale viibib laps ema juures iga paarisnädala nädalavahetusel reedest-pühapäevani. Küsimus oleks järgmine, et kui võimaldan emal olla lapsega koos ka nädala sees terve nädala, siis kas emal on õigus elatisest maha arvestada 1 nädal ehk ca 63 eurot?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Võite kokkuleppel lapse emaga teha ülalpidamiskohustuse täitmise osas kõikvõimalikke muudatusi, kui seda tingivad asjaolud. Kui lapse ema teeb ajal, kui laps viibib temaga, lapse ülalpidamiseks vahetult kulutusi, on põhjendatud seda igakuise elatise summa kindlaksmääramisel arvesse võtta, vastavalt tehtud kulutuste suurusele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand