Perekonnaõigus

Küsimus: Kas notari juures lahutades saab teha kas elatisraha kokkuleppe või tuleb selleks ikka eraldi avaldus teha?02.03.2018

Kui abielu notari juures lahutada, siis kas elatisraha alaealisele lapsele mõistetakse kohe automaatselt lahutuse puhul välja või tuleb selleks ikka eraldi avaldus teha? Kas notari juures saab teha elatisraha kokkuleppe lepingu ainult 250 eur peale? Et suuremat summat nõudes tuleb juba kohtu poole pöörduda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatisraha mõistetakse kohtu poolt välja siis, kui selleks esitatakse kohtule hagiavaldus, automaatselt midagi ei toimu.

Notariaalselt võite elatisraha osas sõlmida mistahes sisuga kokkuleppe, selleks ei tule kohtusse pöörduda, kui soovite kokku leppida suuremas elatisrahas kui seadusega sätestatud miinimumelatis.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand