Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas käituda kui naine hakkas nüüd nõudma poolt maja ja osaühingust?12.03.2018

Abielu on lahutatud ilma nõudmisteta teineteisele. Lapsed (10a ja 16a) elavad ema soovil temaga. Mees elab abielu ajal laenuga (mille kandja on mees) soetatud majas. Nüüd soovib eksnaine poolt majast ja firmast (OÜ-mille juhatuse esimees on mees ja kuhu eksnaine pole midagi panustanud) endale. Millised õiguslikud alused tal selleks on?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui maja on soetatud abielu ajal ja osaühing registreeritud samuti abielu ajal, on tegemist abikaasade ühisvaraga. Abikaasade osad ühisvarast on võrdsed, olenemata sellest, millised olid poolte panused abielu ajal. Kui ühisvara jagamiseks lepingut sõlmitud ei ole, on ühisvara jagamata ja abikaasal on õigus seda nõuda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand