Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas oma põlvnemist tõestada, kui kõik õed tunnustavad, aga olen sündinud enne vanemate abielu?12.03.2018

Minu vanemad on surnud aastal 2002. Olen sündinud enne vanemate abielu. Minu sünnitunnistusel on isa eesnimi ja ema neiupõlve nimi. Olen esiklaps ja viis õde on sündinud abielust ning pidanud mind alati õeks.
Elan peale isa surma ta majas seda vallates, kasutades ja käsutades. Minu õed ei soovi isa maja. Kuidas saan maja oma nimele. Notari juures oli takistuseks minu sünnitunnistus.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teil on võimalik põlvnemise tuvastamiseks kohtu poole pöörduda. Kui kohus Teie põlvnemise tuvastab, kantakse isa Teie sünnitunnistusele. Kohtumenetluses saate asjaolude tõendamiseks kasutada õdede kirjalikke ja suulisi ütlusi. Kindlasti teatage isaduse tuvastamise menetlusest ka pärimisasja menetlevale notarile.

Kui isaduse tuvastamine Teie jaoks olulise tähtsusega ei ole, võite jõuda õdedega ka kokkuleppele, et nad võtavad pärandi vastu ja kingivad seejärel Teile.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand