Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saada mehe käest kätte pool korterit, mis ta lahutamisel suuliselt mulle lubas?13.03.2018

Tere,
lahutasime mehega perekonnaseisuametis 4 aastat tagasi, suuliselt leppisime kokku, et ostetud abielu ajal korter jääb mulle ja kahele lapsele. Siiani mees oma 50% ei kirjutanud minu nimele üle, seega on küsimus - kuidas ma saaksin temalt lubatud 50% korterit nõuda ja mis õigused minul on? Elasin selles korteris 3,5 aastat meie kahe lapsega ja olen maksnud arveid, korter on kindlustatud minu poolt ka. Tänan vastuse eest.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühisvara jagamiseks tuleb sõlmida notariaalne ühisvara jagamise leping. Kui omavahel kokkuleppele saada ei ole võimalik, tuleb ühisvara jagamiseks pöörduda hagiga kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand