Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui isa sissetulek on väiksem kui nõutav elatis?13.03.2018

Isa igakuine sissetulek 195 eurot (sots toetused). Ema nõuab siiski 250 eurot igakuist alimentide laekumist ja mitte ühegi kompromissiga nõus ei ole. Isa ise lapse kasvatamiseks pädevam ja osaleb aktiivselt, maksab lapse arveid (mis on umbes 50 eurot) ja ostab ka lapsele riideid ning annab taskuraha, sooviks last enda poole elama pooleks ajaks (praegu laps isa juures keskmiselt 2 ööpäeva nädalas). Millised on isa tõenäolised võimalused kohtuistungi järgselt? Kelle poole pöörduda konsultatsiooni saamiseks?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Antud olukorras võib olla põhjendatud elatise vähendamine alla kehtiva miinimummäära, kuid see oleneb paljudest asjaoludest, mida Teie kirjelduse alusel hetkel võimalik tuvastada ei ole.

Kehvemapoolse majandusliku olukorra puhul võib isiku taotleda riigipoolset õigusabi, selleks tuleb kohtule esitada vastav taotlus, mille leiate internetist (www.riigioigusabi.ee).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand