Perekonnaõigus

Küsimus: Milline on omand, kui ühele abikaasale enne abielu kuuluvale kinnistule osta abielu vältel 10% suurune tükk maad juurde?14.03.2018

Tere! Kui ühele abikaasale enne abielu kuuluvale kinnistule osta nüüd abielu vältel 10% suurune tükk maad juurde ning liita see kinnistuga, siis kas see tükk või kogu kinnistu läheb ühisvarasse või mitte?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühisvara hulka kuulub see maatükk, mis on soetatud abielu ajal, muus osas on tegemist ühe abikaasa lahusvaraga.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand