Perekonnaõigus

Küsimus: Kui kaua saab kostja elatisraha asjus viivitada nö otsuse teadasaamisega (kuna ei ole e-kirja avanud)?15.03.2018

Kohtuotsusega on kostjalt (isa) välja mõistetud elatisraha 18-aastasele õppivale noorele. Kostja kaebas otsuse edasi ringkonnakohtusse. Ringkonnakohus ei võtnud asja menetlusse, teatades, et kostjal on nüüd veel õigus riigikohtusse pöörduda. Kostja ei ole aga vastavasisulist meili siiani avanud st., et pole teadet kätte saanud. Kuidas seadus sellisele asjale vaatab, kui kaua kostja saab veel skeemitada, et mitte maksta?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui isikule ei ole menetlusdokumenti muul viisil võimalik kätte toimetada, võib kohus teha seda avalikult, avaldades Ametlikes Teadaannetes kättetoimetatava dokumendi väljavõtte. Dokument loetakse avalikult kättetoimetatuks 15 päeva möödumisel väljavõtte väljaandes Ametlikud Teadaanded ilmumise päevast.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand