Perekonnaõigus

Küsimus: Kui notariaalne elatise leping ei vasta hetke oludele, kas võin kohtusse pöörduda?15.03.2018

Tere!
Oli sõlmitud notariaalne elatise tasumise leping, kuid peale seda on sündinud veel kaks last ning kokkulepitud summat ei ole võimalik enam tasuda. Kui teine pool ei ole nõus muutma lepingut, kas minul on õigus kohtusse pöördumiseks või muud võimalused lepingu muutmiseks?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui olete sõlminud notariaalses vormis lepingu elatise maksmise osas, tuleb lepingu lõpetamiseks esitada teisele poolele korrektne ülesütlemisavaldus. Kui teine pool Teie poolt makstava elatisraha summaga ei nõustu, on tal võimalik pöörduda kohtu poole elatise väljamõistmiseks ja Teil on võimalik seejuures esitada oma vastuväited.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand