Perekonnaõigus

Küsimus: Kas tekib ka mingi elatisraha küsimus vanemate vahel, kui mõlemad on lastega võrdselt ja ka kulud on suht võrdselt?19.03.2018

Tere,
Kunagi on kuskil välja käidud, et kui lapsed on kahe vanema vahel ühtlaselt hoitud, kuidas iganes see välja näeks, et pool aega on ühe vanemaga ja pool aega teise vanemaga ning laste jooksvaid kulusi makstakse ka suures kokkuvõttes pooleks riided-trennid jms, siis kas on emmal kummal vanemal õigus siiski nõuda elatist teiselt vanemalt?
Omapoolne seaduse vaatamine nagu ei teinud seal mingit vahet sisse, aga ehk ei oska ma lihtsalt õiget kohta leida.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui mõlemad vanemad veedavad lastega võrdse osa ajast ja teevad ka laste ülalpidamiseks kulutusi võrdses ulatuses, täidavadki mõlemad vanemad oma ülalpidamiskohustust vahetult ja elatise maksmiseks alust ei ole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand