Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean eksabikaasale elukoha otsima, et ta minu majast välja koliks või võin ta lihtsalt välja visata?20.03.2018

Tere! Lahutasime august 2017. Maja kuulub mulle, kuna ostsin enne abiellumist. Lubasin elada selle aasta kevadeni. Selle aja jooksul on käinud vaimne terror, mis on rikkunud minu tervise. Nüüd aga keeldub majast lahkumast, lubab maja põleteda, lammutada. On ka alkohoolik. Sissekirjutust pole, on postiaadress. Küsimus siis. Kas pean otsima talle elukoha, või võin ta lihtsalt välja visata. Tal on ka 25a tütar.
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui maja kuulub Teile, on Teil õigus otsustada, kes Teile kuuluval elamispinnal viibib. Kui Te endist abikaasat sinna ei soovi, on Teil õigus nõuda tema lahkumist, talle uue elamispinna hankimise kohustust Teil kindlasti ei ole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand