Perekonnaõigus

Küsimus: Mis ajaga välismaalasest abielulahutus jõustub või juhtubki see siis, kui abikaasa annab kinnituse?26.03.2018

Tere.
Abiellusin 9 aastat tagasi Iirimaal. Üleeelmise aasta keskel hakkasin tegelema siin Eestis lahutusega. Aasta tagasi sain kohtult vastuse, et abielu lahutatakse. Keegi aga ei öelnud, kui kaua sellega aega läheb, et ma ametlikult lahutatud saaksin. Tundub et abikaasa ei võta Iirimaal meelega pabereid vastu. Kas on mingi kindel aeg, millal abielu ikkagi lahutatakse või juhtubki see siis, kui abikaasa annab kinnituse?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere,

Peaksite kohtust uurima, kas otsus on juba jõustunud või mitte.

Isegi kui abikaasa ei võta kohtuotsust vastu, loetakse kohtudokument ühel hetkel (olenevalt kättetoimetamise viisist) isikule kättetoimetatuks ja sellest hetkest alates hakkab jooksma edasikaebamistähtaeg. Kui isik lahendit edasi ei kaeba, jõustub see edasikaebamistähtaja kättejõudmisel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand