Perekonnaõigus

Küsimus: Kui pika ajajooksul saab eksabikaasa astuda üles vara jagamiseks?29.03.2018

Tere. Lahutasin alles ja tahaks teada,kui pika ajajooksul saab teine pool astuda üles vara jagamiseks? Kas selleks on 3 kuud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 155 lõike 1 kohaselt on perekonnaõigusest tuleneva nõude aegumistähtaeg 30 aastat nõude sissenõutavaks muutumisest. Seega on abikaasal õigus esitada ühisvara jagamise nõue kuni 30 aasta jooksul peale abielu lahutamist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand