Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas käsitleb kohus hagi, kui sooviksin taotleda laste isalt elatisraha alla seaduses ettenähtud miinimummäära?02.04.2018

Kuidas käsitleb kohus hagi, kui sooviksin taotleda laste isalt elatisraha alla seaduses ettenähtud miinimummäära (nt 100 eurot lapse kohta kuus)?
Ta maksab elatist ka teisest kooselust sündinud lastele. Summa kuus tuleb nii suur, et maksmisega on raskusi ning on tekkinud võlgnevus. Ei näe mõtet suurema summa taotlemiseks, sest ta ei suudaks seda nagunii maksta. Kas kohus võib teha otsuse eelnevalt väljanõutud elatisraha vähendamiseks, et kõik lapsed saaksid võrdse suurusega elatisraha?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohtult võib nõuda elatise väljamõistmist ka väiksemas suuruses kui kehtiv miinimummäär. Esitatud hagi alusel mõistab kohus elatise välja Teie lapsele, lapse isalt teistele tema lastele väljamõistetud elatise otsused siia ei puutu. Teiste otsuste alusel väljamõistetud elatise vähendamiseks tuleb isal ise vastava hagiga kohtusse pöörduda ja seda arutatakse Teie asjast eraldi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand