Perekonnaõigus

Küsimus: Kas seadus kohustab lahus elavat ja elatist maksvat vanemat last enda juurde võtma 2 nädala tagant?12.04.2018

Kas meil on selline seadus, mis kohustab lahus elavat ja elatist maksvat vanemat last enda juurde võtma 2 nädala tagant?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Perekonnaseaduse kohaselt on vanemal nii õigus kui ka kohustus oma lapsega suhelda, kuid milline on täpselt lapse ja lahus elava vanema suhtlemiskord, oleneb paljudest asjaoludest, nagu näiteks lapse vanus, vanemate töögraafik ja ka vanemate elukohtade vahemaa. Kui vanemad omavahel suhtlemiskorra osas kokkuleppele ei saa, peaks esimeses järjekorras oma murega pöörduma elukohajärgse lastekaitsespetsialisti poole ja kui ka lastekaitsespetsialisti vahendusel ei õnnestu kokkuleppele saada, siis vastava nõudega kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand